Hart në Serie A te kjo skuadër

175

Portier anglez Joe Hart, pritet të largohet nga Manchester City, gjatë këtij afati kalimtar. Trajneri spanjoll i Cityt, Pep Guardiola, i ka bërë me dije Hartit, se nuk llogarit në shërbimet e 29-vjeçarit.

Për shërbimet e Hart, kanë shfaqur interesim shumë ekipe të njohura evropiane.

Së fundi drejtori sportiv i Torinos, Gianluca Petrachi ka konfirmuar Serie A klubit janë duke u përpjekur për të nënshkruar me Hart nga Manchester City.

Pala italiane janë në treg për një portier dhe shpresojnë për sigurimin e një marrëveshje për Hart.

“Ne jemi duke punuar, por nuk duhet të jetë Hart ne do të vazhdojmë të punojmë për një tjetër portier”, deklaroi Petrachi për mediat italiane.

Përveq Torinos, interesim për Hart, kanë shprehur edhe Sunderland, Dortmund dhe Liverpool të cilat janë të gatshme ta transferojnë portierin anglez.