Hart beson, City në finale

Portieri i Manchester Cityt, Joe Hart ka thënë se ata do të luajnë kundër Real Madridit dhe beson se ka ardhur momenti që ata të shkruajnë histori në Ligën e Kampionëve.

City është për herë të parë në histori të skuadrës në histori të kësaj gare, ndërsa Hart beson se ata duhet ta fitojnë krejt këtë garë.

“Ne luajmë në gjysmëfinale kundër Real Madridit. Ne kemi mundësi që të shkruajmë histori. Koha ka ardhur”, tha Hart për faqen zyrtare të Cityt.