Hajdari drejton derbin ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit

176

“Bilbilit” Hajriz Hajdari i është besuar ndarja e drejtësisë në duelin kryesor të javës 22-të, ndërmjet skuadrës së Prishtinës dhe Gjilanit. Hajdari do jetë i ndihmuar nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa, njofton Gazeta Sheshi.

Ndërkohë në duelin e parë të kësaj jave që fillon në ditën e shtunë ndërmjet Hajvalisë dhe Lirisë do gjykohet nga treshja e gjyqtarëve, Tahiri, Berisha dhe Morina.

Sfidën interesante mes Besës e Llapit do ta drejtojë gjyqtari nga Fushë Kosova, Bajram Gashi me asistentët Fatlum Berisha e Gëzim Mehmeti.

Raiffeisen Superliga – Java 22

E shtunë

Hajvalia – Liria

(F. Tahiri, S.Berisha, B.Morina, B.Kosumi)

E diel

Trepça ‘89 – Feronikeli

(G.Shala, B.Kepuska, A.Latifi, I.Shuleta)

Besa – Llapi

(B. Gashi, F.Berisha, G.Mehmeti, K.Vula)

Drita – Drenica

(A.Tahiri, L.Muhadri, M.Berisha, G. Nuza)

Vushtrria – Istogu

(T.Maloku. B.Selimaj, F.Jakupi, M.Baliu)

Prishtina – Gjilani

(H.Hajdari. E.Zeqiri, F.Sekiraqa, S.Isufi)

/Gazeta Sheshi/