Guardiola dënon dy yjet e Cityt, s’do ta besoni arsyen

260

Trajneri i ri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka marrë një vendim me peshë të madhe duke i penalizuar lojtarët pasi pushimet nuk kanë ndikuar pozitivisht.

Samir Nasri dhe Gael Clichy thuhet se janë dy lojtarët e dënuar nga Guardiola, pasi e kanë tepruar me ushqimin duke shtuar peshë gjatë pushimeve.

Gjithashtu Guardiola ka vendosur një regjim të rreptë te ushqimi i lojtarëve, duke i ndaluar konsumin e picave dhe pijeve të tjera të ëmbla.

Mbetet të shihet nëse këto rregulla strikte të Pep, do të sjellin frytet e tyre në fund.