Gryka nuk ka të ndalur, mposht ish-antaren e Superligës

Skuadra e Grykës nga Llapushniku, një ndër skuadrat më të organizuara në Ligë të dytë, e ka marrur seriozisht këtë edicion të garave qysh para fillimit të saj.

Gryka në një miqësore të luajtur dje me skuadren e Hajvalisë, në Kishnicë, ka arritur ta mposht me rezultatë 2-0, shkruan futbollikosovar.com

Golat për skuadren nga Llapushniku i kanë shenuar Sefer Demiri dhe Albion Bujupi.