Grushtshteti e "la" pa skuadër, ylli i Cityt nuk mund ta takojë skuadrën turke

203

Futbollisti serb, Aleksander Kolarov sot duhej të takohej me skuadrën turke, Beshiktash për të përfunduar marrëveshjen.

Të dy skuadrat kishin arritur marrëveshje për transferimin e serbit në Turqi por që takimi final ka dështuar për shkak të situatës në Turqi ku mbrëpë pati përpjekje grushtshteti.

Marrëveshja rrezikon të dështojë për shkak të situatës aktuale në vend dhe se Beshiktash mund të nisë bisedimet me një mbrojtës tjetër nga Serie A.