Greqia mund në fund Shqipërinë

141
Greqia e ka mundur me shumë vështirësi Shqipërinë në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian, në kategorinë U21.

Vendasit e Greqisë kanë mposhtur 2:1 Shqipërinë, dhe golin e fitores e shënuan në fund të ndeshjes.

Liridon Latifi kaloi në epërsi Shqipërinë kur shënoi në minutën e 22’.

Ioannidis në minutën e 44’ dhe Tsilianidis në minutën e 90’, shënuan për Greqinë.