Goli dhe asisti i Sahitit nuk mjaftojnë për Sibenikun

123

Vëllezërit Emir e Suad Sahiti që luajnë te Sibenikun në Kroaci janë mposhtur të premten mbrëma.

Në ndeshjen e parë të xhiros së 24-të të elitës së futbollit të Kroacisë, Istra e vendit të fundit në tabelë mposhti Sibenikun me rezultatin 3:2.

Emiri shënoi gol ndërsa Suadi debutoi me skuadrën me të cilën u prezantua të enjten.

Emiri i dha avantazhin vizitorëve në fundin e pjesës së parë. Për të ishte goli i shtatë i kampionatit aktual. Emiri luajti në tërë ndeshjen, ndërsa Suadi debutoi në minutën e 67-të. Te Sibeniku nga minuta e 60-të u inkuadrua edhe Isnik Alimi.

Sibeniku është në vendin e gjashtë me 26 pikë, ndërsa Istra në vendin e fundit me 17 pikë.