Godet Juventusi, gjen zëvendësuesin e Pogbas

220

Raportohet se Juventusi kanë të mbyllur marrëveshjen për nënshkrimin e mesfushorit të Paris Saint-Germain, Blaise Matuidi.

Reprezentuesi francez ka qenë prej kohësh i shpallur si një zëvendësim i mundshëm për Paul Pogba në mesfushën e Bianconerëve.

Sipas me France Football, kampionët francez kanë vendosur një çmim prej 35 milionë euro për nënshkrimin e tij.

Shanset e Matuidit për të bashkuar me ‘Zonjën e Vjetër’ janë rritur më tej nga fakti se super-agjenti Mino Raiola, i vendosur për t’i siguruar Juves rreth 110 milionë euro për shitjen e Pogbas, gjithashtu merret edhe me punët e 29-vjeçarit.

Raiola thuhet se i ka thënë lojtarit që do të mund të shkon në Torino brenda pak ditësh pasi ka një akord me klubin italian.

Sipas Calciomercato.it, Matuidi është zgjedhja e preferuare trajnerit Max Allegri,  për mesfushorin qendror, përpara Axel Witselit dhe Moussa Sissokos.