Gjilani triumfon në miqësoren ndaj Vëllaznimit

97

Gjilani dhe Vëllaznimi e kanë zhvilluar edhe një ndeshje miqësore, pas barazimit në Gjakovë pak ditë më parë.

Gjilanasit i kanë mposhtur gjakovarët me rezultat të ngushtë, 2:1.

Golat për skuadrën e Bylbyl Sokolit i realizuan Gëzim Rusi dhe Arbër Shala, ndërsa për barazimin e përkohshëm e ekipit të Arsim Gojanit shënoi Dior Zabërgja.