Gjilani skuadra e preferuar e Baftiut, e pabesueshme sa gola i ka realizuar!

1685

Kishte ‘agjëruar’ për 180 minuta, por kur erdhi kundërshtari i tij i preferuar Blendi Baftiu nuk mundi që mos ta shfrytëzonte rastin. Futbollisti i Ballkanit realizoi edhe një gol tjetër në portën e Gjilanit duke e rritur numrin e rrjetave që i ka shënuar kësaj skuadre, raporton Gazetasheshi.com.

Baftiu realizoi golin e dhjetë këtë edicion për skuadrën e Ballkanit, ndërkohë njëherit ky ishte goli i shtatë në karrierë që i realizon SC Gjilanit në vetëm gjashtë ndeshje sa ka luajtur kundër tyre.

Golin e parë ndaj ‘kuqebardhëve’ Baftiu e kishte realizuar në edicionin 2017/18 gjatë kohës sa ishte pjesë e FC Prishtinës.

Ai kishte barazuar për kryeqytetasit në minutën e 76-të të ndeshjes, duke realizuar njërin ndër golat më të mirë ndoshta në karrierën e tij.

https://www.facebook.com/sportirtvd/posts/1996888837240125/

Më pas ai u transferua te Ballkani i Suharekës dhe realizoi një ‘mal’ golash ndaj Gjilanit.

21 vjeçari ka realizuar pothuajse në secilën ndeshje ndaj gjilanasve, ndërkohë që ështu bëri edhe në ndeshjen e fundit të zhvilluar këtë të premte.

https://www.facebook.com/sportirtvd/videos/427325714879881/?__xts__%5B0%5D=68.ARApjypO4AYUKNET8yQZWiAemzRH9HmVDFR2Gdgvni7gPI5q_Y3ds_L2AIxqKCSB1i2f_ZHwrJI1SSdn4Dh37RvPfRCY4kKqPy23bHq68RB6G-hBILceI-wu842HtXOi06cimEijdLla9Nl3hat-xvfOKCvVGkGhpaiR2TCSgE5dWdHm9zgMUbJChz53aT8kjzC5oMYiejb6kRcclnl3RW0o1SWyeRClV9gnSPu59wWQSaZEH-drrJN9FVWcXv5J_3TC0BV5dHv9_32hODq9LhrAPUVspDPoyGPjMNvX2yT3mXs0dxQ6tIS3WLfHXehTNNtsSo_s9Etjdg9UYBqjKsH7jbBaZ59YFrEUgw&__tn__=-R

7⃣⚽ Golat që Baftiu i realizoi ndaj SC Gjilanit:

Prishtina 2-1 Gjilani (⚽ Edicioni 2017/18 – Superligë)
Ballkani 4-1 Gjilani (⚽ Edicioni 2018/19 – Superligë)
Ballkani 3-0 Gjilani (⚽⚽ Edicioni 2018/19 – DigitAlbKupa)
Ballkani 1-0 Gjilani (⚽ Edicioni 2018/19 – Superligë)
Ballkani 1-0 Gjilani (⚽ Parasezona 2019/20 – Miqësore)
Ballkani 2-1 Gjilani (⚽ Edicioni 2019/20 – Superligë)

/Gazeta Sheshi/