Gjiganti Ibrahimovic, porosi rivalëve

153

Zlatan Ibrahimovic vetëm pas një muaji që iu është bashkuar Manchester Unitedit është bërë lider i ri.

Sulmuesi suedez ka shënuar gola të rëndësishëm për ‘Djajtë e Kuq’, duke u treguar vendimtar.

Ai ka folur për mediat angleze duke thënë se beson në fitimin e titullit të kampionit.

“Unë besoj se mund të fitojmë titullin këtë edicion, e kam këtë vizion”, deklaroi Ibrahimovic.

“Duhet të punojmë fort për këtë dhe do të bëjmë gjithçka për të bezdisur të gjitha skuadrat e tjera, të cilat duan të fitojnë”.

“Tani jam i përqendruar për të ndihmuar skuadrën time për të fituar dhe pas dy ndeshjesh kemi dy triumfe, që është gjëja më e rëndësishme. Se kush shënon nuk ka shumë rëndësi, për sa kohë fiton”.

“Po, kam shënuar tre gola deri tani në Ligën Premier dhe jam i lumtur për këtë, por ky është vetëm fillimi”, deklaroi Ibra.