Gjest fantastik nga lojtarët e United: Vizitojnë tifozin pak para se të ndërronte jetë (FOTO)

167

Disa futbollistë të Manchester Unitedit e vizituan tifozin e sëmurë Paddy Lawler, 45 minuta para vdekjes.

Marcus Rashford, Jesse Lingard, Ashley Rinj dhe Timothy Fosu-Mensah, futbollistë të Manchester United, e vizituan një tifoz të sëmurë, duke ia plotësuar ëndrrën.

Por, Paddy Lawler vdiq vetëm 45 minuta më vonë, shkruan tabloidi britanik “The Sun”, përcjell “Lajmi.net”.

“Babagjysh ishte një tifoz i madh i Manchester Unitedit. Dëshira e fundit e Paddy ishte që të vizitohet nga lojtarët e Unitedit”, ka deklaruar mbesa e të ndjerit, Miss Lawler.

“Ai vdiq vetëm 45 minuta pasi lojtarët u larguan”, ka theksuar Miss Lawler.

Paddy Lawler kishte kancer në prostatë, dhe pas katër viteve e humbi bejten me këtë sëmundje.