Gjermania i jep leksion Italisë

131

Gjermania e ka shkatërruar Italinë sonte në “Allianz Arena” me rezultatin 4:1. Ekipi gjerman ka mundur të shënojë katër golat e parë, por se në fund e pësoi edhe një gol nga ana e italianëve.

Për gjermanët shënuan Kroos,Gotze, Hector dhe Ozil. Ndërkaq goli i nderit për Italinë u shënua nga ana e El Shaarawy.

Në ndeshje që nga minuta e parë u aktivizua edhe Shkodran Mustafi.