Garë edhe jashtë fushe, partneret e futbollistëve “rivale” në tribuna

Teksa secila kombëtare po përqendrohet në ndeshjen e radhës të Kupës së Botës, gratë dhe të dashurat e futbollistëve janë kapur në garën e tyre jashtë fushës.

Në kohën kur të dashurit e tyre janë duke u stërvitur për ndeshjen tjetër, femrat e tyre kanë gjetur kohën që të dalin për shopping apo për dreka të shtrenjta.

Nga Meksika në Islandë, çdo ekip është duke u kënaqur me modelet, këngëtaret dhe yjet e mediave sociale që kanë shkuar në Rusi për të mbështetur njerëzit e tyre.

Rusia – Veronika Erokhina, bashkëshortja e Aleksander Yerokhin

Islandë – Alexandre Ivarsdottir, e dashura e Gylfi Sigurdsson

Brazil – Carol Cabrino, e martuar me Marquinhos

Larissa Pereira Firmino, bashkëshortja e Roberto Firmino

Suedi – Maja Nilsson Lindelöf, bashkëshortja e Victor Lindelöf

Angli – 36-vjeçarja Rebekah Vardy, e martuar me Jamie Vardy, 31vjeç

Poloni- Dominika Grosicka, bashkëshortja e Kamil Grosicki

Portugali –  Georgina Rodriguez, e dashura e Cristiano Ronaldo

Australi – Rosemarie, e fejuara e Aziz Behich