Futbollisti me "het-trick" vendos ndeshjen Everton – Sunderland (Video)

217
Romelu Lukaku i vetëm e ka mposhtur Sunderlandin.

Evertoni ka arritur të mposht 0:3 Sunderlandin në udhëtim, në kuadër të xhiros së katërt të Premierligës, me tre golat e shënuara nga sulmuesi Lukaku.

Lukaku iu deshtë periudhë prej 11 minutave për t’i shënuar tre golat.

Ai shënoi në minutat 60, 68 dhe 71.

Për Sunderlandin gjatë gjithë ndeshjes u paraqit edhe Adnan Januzaj.