Futbollisti kosovar nënshkruan me skuadrën suedeze

33

Futbollisti kosovar, Jetmir Haliti ka nënshkruar kontratë 3-vjecare me skuadrën e AIK-ut.

24-vjeçari nga Jonkopings është transferuar në klubin e njohur nga Suedia, AIK.

Pas kontratës, Haliti shprehet tejet i lumtur dhe mezi pret të filloj me klubin e ri.

“AIK është një klub që njihet për gjëra të mira. Ka tifozë fantastik. Tani jam i etur të nis menjëherë përgatitjet për sezonin”, është shprehur futbollisti kosovar.

Sezoni i ri në Suedi pritet të filloj nga data 30 janar.