Futbollisti dënohet me burg për abuzim me të miturën 15-vjeçare

177

Dikur ishte njëri ndër talentet më premtues në ishull. Por ja që tani është i njohur për diçka tjetër. Adam Jonson është dënuar me gjashtë vjet heqje lirie, pasi doli fajtor në akuzën për abuzim seksual me një fëmijë, transmeton Gazeta Sheshi.

28-vjeçari, kishte kryer marrëdhënie seksuale me një 15-vjeçare, gjë që e kishte pranuar edhe vetë.

Johnson ka luajtur 12 ndeshje me Anglisë, derisa ka bartur edhe fanellën e Manchester Cityt dhe Sunderlandit.

 /Gazeta Sheshi/