Futbollistët të cilët pagëzuan fëmijët e tyre me emrat e kolegëve

157

Lojtari i Granadas, Javi Marquez, është bërë baba dhe e ka pagëzuar djalin e tij sipas futbollistit të Real Madridit, Modric. Ai nuk është i vetmi që e ka bërë një gjë të tillë, pasi që edhe shumë futbollistë të njohur kanë vendosur ti pagëzojnë fëmijët e tyre me emrat e kolegëve.

Në vazhdim Gazeta Sheshi ju sjell disa të tillë:

Javi Marquez e ka pagëzuar të birin me emrin Modric

marquez-modric_1thb3an6hde81e7qzdzgw8pq9Futbollisti i përfaqësueses izraelite dhe i skuadrës Brighton, Beram Kayal, e ka pagëzuar të birin e tij me emrin Prilo

2Felipe Melo e ka emëruar djalin e tij Linyker, sipas legjendës së futbollit anglez, Gary Lineker

3Sulmuesi i kombëtares uellsiane David Cotterill quhet ndryshe si David Rhys George Best Cotterill, pasi prindërit e tij e kishin të pëlqyer futbollistin e Manchester United

4
Futbollisti egjiptian Ahmed Nabil Manga ka vendosur ta pagëzojë të birin e tij me emrin Ozil, pas performancës së gjermanit në Kupën e Botës

5Antonio Cassano e ka pagëzuar të birin e tij me emrin Lionel. Megjithëse gruaja e tij nuk ishte pajtuar me këtë emër, ai arriti ta bindë atë më në fund.

6Gianluigi Buffon e ka titulluar djalin e tij me emrin e legjendës afrikane Louis Thomas

7Bebeto e ka pagëzuar të birin me emrin e legjendës gjermane Mattheus

8Zidane i ka huazuar emrin yllit uruguajan Enzo Francescolli për djalin e tij të madh Enzo.

9.Ylli i Real Madridit, Francisco Alarcon Isco i ka vënë emrin Messi qenit të tij, para ardhjes së tij në Madrid.

10
Përgatiti: Drilon SYLEJMANI

/Gazeta Sheshi/