Futbollistët shqiptarë e ‘djegin’ për Pavarësi – Edhe Meritan Shabani shënon me plotë klas

102

Meritan Shabani ka shënuar golin e parë për skuadrën holandeze VVV-Venlo që kur u transferua nga skuadra angleze Wolverhampton Wanderers, shkruan Gazetasheshi.com.

Meritan Shabani ka realizuar në minutën e 105-të të ndeshjes ndërmjet Nijmegen dhe Venlos, duel ky që u zhvillua në kuadër të çerekfinales në Kupën e Holandës.

Njëherit ky gol vendosi kualifikimin tutje të Venelos.

VIDEO – GOLI

Shabani shënoi gol me plotë stil, në ditën ku Kosova feston 13 vjetorin e Pavarësisë.

/Gzeta Sheshi/