Fushë Kosova ndalet në udhëtim nga Rahoveci, Bashkimi Koretinit fiton me lehtësi ndaj Galaksisë

Derbi kryesor në Ligën e Dytë në mes Rahovecit dhe Fushë Kosovës është mbyllur në mënyrë të barabartë 0:0.

Të dy ekipet ishin fokusuar më shumë në mbrojtje pa rrezikuar njëra tjetrën, teksa kjo ndikoj edhe në rrjedhën e lojës, shkruan Gazetasheshi.com

Ky rezultat i barabartë i shkoj përshtati Bashkimit të Koretinit duke përfituar nga ngecja, ku ka mposhtur Galaksinë me rezultat 3:0.

Rahoveci 0:0 Fushë Kosova

Galaksia 0:3 Bashkimi K

/GazetaSheshi/