Fury humb titujt WBO dhe WBA

Tyson Fury ka mbetur pa titujt e kampionit të botës në kategoritë WBO dhe WBA në boks, për t’u përqendruar në rikuperimin e tij.

28-vjeçari pranoi përdorimin e kokainës në luftën kundër depresionit dhe dukej se do ta humbas edhe licencën e boksit.

Ai nuk ka boksuar nga fitorja ndaj Wladimir Klitschkos në nëntor të vitit 2015, duke u tërhequr dy herë nga data e revanshit.

Vendimi shton mundësinë e një ballafaqimi mes Joseph Parker dhe Andy Ruiz për brezin e kampionit në versionin WBO.