FSHF shpallë më të mirët, ja kush është futbollisti i vitit

143

Në Asamblenë e përgjithshme të zakonshme të zhvilluar sot, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka ndarë çmimet dhe titujt e akorduar për Vitin 2015 ndaj sportistëve të mirënjohur shqiptar.

Mes tyre është vlerësuar dhe mesfushori i Skënderbeut, Sabjen Lilaj. Futbollisti korçar është vlerësuar me çmimin “Lojtari më i mirë i vitit 2015” për paraqitjen e tij pozitive me fanellën e kampionëve.

Çmimet
Sabjen Lilaj – Lojtari më i mirë i vitit 2015

Titujt
Mikel Janku – Nderi i Futbollit Shqiptar
Sokol Kushta- Nderi i Futbollit Shqiptar
Shkëlqim Muça- Legjenda e Futbollit Shqiptar
Ylli Shehu- Legjenda e Futbollit Shqiptar
Andrea Marko- Titull Mirënjohjeje
Krenar Aliahmeti – Titull Mirënjohjeje