Francë – Islandë, befason rezultati përfundimtar (Video)

Franca është kualifikuar në gjysmëfinalen e “Euro 2016”.

Francezët e deklasuan Islandën në Paris, duke e mposhtur 5:2.

Golat për nikoqirët i shënuan Olivier Giroud (2), Paul Pogba, Dimitri Payet dhe Antoinne Griezmann, ndërsa për islandezët realizuan Kolbeinn Sigthorson dhe Birkir Bjarnason.

Gjithsesi, Islanda mbetet sensacioni i “Euro 2016”.

http://www.dailymotion.com/video/x4jj88g_all-goals-hd-france-5-2-iceland-03-07-2016_sport