Formacioni me transferimet më të mira në La Liga këtë afat (FOTO)

194

Barcelona është njëri nga klubet spanjolle më aktive në këtë afat kalimtar me katër transferime, tre prej të cilëve janë pjesë e 11shes më të mirë të transferuar në La Liga në këtë afat kalimtar.

Katalunasit në radhët e veta i kanë transferuar Denis Suarezin, Samuel Umtitin, Lucas Dignen dhe Andre Gomesin.

Ndër transferet tjera të mëdha që vlen të përmenden janë edhe rikthimi i Moratas në Real Madrid, Gaitan në Atletico Madrid dhe Nani në Valencia.