Formacioni i javës në Serie A (Foto)

246

Serie A është një nga ligat më të ndjekura në Evropë.

Në javën hapëse u shënuan 32 gola, gjë që është rekord në kampionatin italian në javën e parë.

Në formacionin e javës Juventusi ka vetëm mbrojtësin Alex Sandro, ndërsa Roma, Chievo dhe Genoa janë klubet e vetme me nga dy lojtarë.

Më poshtë keni formacionin e plotë të përpiluar nga Goal.com.

A