Formacionet zyrtare, Shqipëri – Maqedoni

148

Shqipëria dhe Maqedonia kanë publikuar formacionet zyrtare.

Kombëtarja shqiptare dhe ajo maqedonase do ndeshen në ndeshjen e parë të vlefshme për kualifikimet për kampionatin botëror ‘Rusi 2018’.

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi dhe ai i Maqedonisë kanë vendosur të fillojnë takimin me futbollistët më të mirë të tyre.

Ndeshja është e vlefshme për Grupin G, aty ku bëjnë pjesë edhe Italia, Spanja, Izraeli dhe Lihteshtajni.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Xhimshti, Agolli, Sadiku, Gashi, Kukeli, Xhaka, Mavraj, Hyka, Abrashi.

Maqedonia: Zahov, Zhuta, Ristevski, Mojsov, Alioski, Pandev, Hasani, Ristovski, Stjepanovic, Spirovski.