Formacionet zyrtare, Manchester United – Manchester City

128

Derbi i Mançesterit do të sjellë përballë shumë yje në ora 13:30.

Të sy trajnerët si Jose Mourinho ashtu edhe Pep Guardiola kanë future në lojë lojtarët më të mirë që i kanë në dispozicion.

nolito ibra 1

United do të sulmojë me Zlatan Ibrahimovicin i përkrahur nga Martial dhe Ronney. Në lojë do të jetë edhe Paul Pogba.

Në anën tjetër Guardiola më shumë u ka besuar krahëve me Sterling dhe Noliton, pasi mungon sulmuesi Kun Aguero shkaku i suspendimit. /Telegrafi/

Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw, Fellaini, Pogba, Mkhitaryan, Rooney, Lingard, Ibrahimovic.

Manchester City: Bravo, Sagna, Otamendi, Stones, Kolarov, Fernandinho, De Bruyne, Silva (C), Sterling, Nolito, Iheanacho