Formacionet zyrtare: Inter – Juventus

137

Mungojnë vetëm disa minuta nga fillimi i Derbit të Italisë, që pritet të dhurojë spektakël. Inter dhe Juventus do të luajnë një prej sfidave më të bukura të sezonit në Itali.

Massimiliano Allegri ka surprizuar disi teksa në formacionin bazë nuk do të hedhë në fushë Higuainin, por Manduzkic. Në mesfushë do të luajë Asamoah dhe Pjanic, ndërkohë që në krahun e djathtë rikthehet Lichsteiner.

Interi ndërkohë konfirmon pritshmëritë, teksa do të luajë me skemën 4-2-3-1. Me Candrevën, Banegën dhe Eder në mbështetje të Icardit të vetëm në majën e sulmit.

Inter

Juventus