Formacionet zyrtare: Chelsea vs. Liverpool

Chelsea dhe Liverpooli do ta zhvillojnë sot kryendeshjen e javës së dytë në kampionatin elitar anglez, Premierligë.

Në “Stamford Bridge”, dy skuadrat angleze do të përballen sot me njëra-tjetrën nga ora 17:30.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet startuese.

Chelsea: Arrizabalaga; James, Christensen, Zouma, Alonso; Kovacic, Kante, Jorginho; Mount, Werner, Havertz

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Fabinho, Robertson, Henderson, Keita, Wijnaldum, Mane, Firmino, Salah.

/Gazeta Sheshi/