Formacionet zyrtare: Barcelona – Betis

120

Barcelona sot nis rrugëtimin për mbrojtjen e titullit në La Liga.

Skuadra e Luis Enrique në xhiron e parë takohet me Betis, në ndeshjen që luhet në Camp Nou dhe fillon nga ora 18:15.

Formacioni i parë i Barcelonës këtë edicion: Bravo; Piqué, Rakitic, Busquets, D. Suarez, Turan, L. Suarez, Messi, Alba, Roberto, Umtiti.

Betis: Adan; Bruno, Mandi, Pezzella; Cejudo, Martin, Petros, Gutierrez, Durmisi; Sanabria, Castro.