Formacionet e mundshme nga java e dytë në Serie A

142

Afati i fundit që klubet italiane të përforcohen është 31 gusht deri në ora 23:00.

Java e dytë në Serie A erdhi dhe klubet italiane do të provojnë të arkëtojnë pikët e reja me lojtarët që kanë në dispozicion aktualisht.

Ndeshjet më interesante do të jenë ato mes Lazios e Juventusit dhe Napolit e Milanit, ndërsa më poshtë keni të gjitha formacionet e mundshme për javën e dytë në Serie A.

ATALANTA vs Sampdoria (3-4-3) – Sportiello; Raimondi, Toloi, ZUKANOVIC; Conti, KESSIE, Kurtic, D’Alessandro; Gomez, PALOSCHI, Spinazzola.

BOLOGNA vs Torino (4-3-3) – Mirante; KRAFTH, Maietta, Gastaldello, Masina; Taider, NAGY, Donsah; VERDI, Destro, KREJCI.

CAGLIARI vs Roma (3-5-2) – Storari; Ceppitelli, BRUNO ALVES, Capuano; ISLA, PADOIN, Di Gennaro, IONITA, Murru; Sau, BORRIELLO.

CHIEVO vs Fiorentina (4-3-1-2) – SORRENTINO; Cacciatore, Dainelli, Cesar, Gobbi; Castro, Radovanovic, Hetemaj; Birsa; Meggiorini, Inglese.

CROTONE vs Genoa (3-4-3) – Cordaz; ROSI, Ferrari, CECCHERINI; SAMPIRISI, CAPEZZI, ROHDEN, Martella; Stoian, SIMY, Palladino.

EMPOLI vs Udinese (4-3-1-2) – Skorupski; Laurini, Cosic, Costa, PASQUAL; Buchel, Diousse, TELLO; Saponara; Maccarone, GILARDINO.

FIORENTINA vs Chievo (3-4-2-1) – Tatarusanu; Tomovic, G.Rodriguez, Astori; Bernardeschi, Badelj, Vecino, Alonso; Ilicic, Borja Valero; Kalinic.

GENOA vs Crotone (3-4-3) – Perin; Izzo, GENTILETTI, Burdisso; Lazovic, Rincon, MIGUEL VELOSO, Laxalt; Pandev, Pavoletti, OCAMPOS.

INTER vs Palermo (4-3-3) – Handanovic; ANSALDI, Miranda, Murillo, Nagatomo; Medel, BANEGA, Brozovic; CANDREVA, Icardi, Perisic.

JUVENTUS vs Lazio (3-5-2) – Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini; DANI ALVES, Lemina, Khedira, PJANIC, Alex Sandro; HIGUAIN, Dybala.

LAZIO vs Juventus (4-3-3) – Marchetti; Basta, De Vrij, WALLACE, LUKAKU; Parolo, Biglia, Milinkovic-Savic; Felipe Anderson, IMMOBILE, Kishna.

MILAN vs Napoli (4-3-3) – Donnarumma; Abate, GUSTAVO GOMEZ, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Montolivo, SOSA; Niang, Bacca, Bonaventura.

NAPOLI vs Milan (4-3-3) – Reina; Hysaj, Koulibaly, Albiol, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, MILIK, Insigne.

PALERMO vs Inter (3-4-3) – Posavec; Goldaniga, Gonzalez, RAJKOVIC; Rispoli, Hiljemark, GAZZI, ALEESAMI; Bentivegna, NESTOROVSKI, Quaison.

PESCARA vs Sassuolo (4-3-2-1) – BIZZARRI; Zampano, GYOMBER, Coda, BIRAGHI; Memushaj, Verre, CRISTANTE; PEPE, Benali, Caprari.

ROMA vs Cagliari (4-3-3) – SZCZESNY; BRUNO PERES, Manolas, VERMAELEN, JUAN JESUS; Strootman, De Rossi, Nainggolan; Salah, Dzeko, El Shaarawy.

SAMPDORIA vs Atalanta (4-3-1-2) – Viviano; Sala, Silvestre, Regini, DODO; Barreto, CIGARINI, LINETTY; PRAET; Quagliarella, Muriel.

SASSUOLO vs Pescara (4-3-3) – Consigli; Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso; Missiroli, Magnanelli, Duncan; Berardi, MATRI, Politano.

TORINO vs Bologna (4-3-3) – Gomis; DE SILVESTRI, ROSSETTINI, CASTAN, Molinaro; Benassi, Vives, Baselli; IAGO FALQUE, Belotti, LJAJIC.

UDINESE vs Empoli (3-5-2) – Karnezis; Heurtaux, Danilo, Felipe; Widmer, FOFANA, DE PAUL, Badu, Ali Adnan; Thereau, Zapata.