Fitore e vështirë e Juves (Video)

117

Juventusi ka arkëtuar pikë të plota kundër Empolit duke e mposhtur me rezultat 1-0 në Torino.

Zonja e Vjetër ishte dominuese në gjysmën e parë, mirëpo skuadra mysafire dha gjithçka në fushë duke ia pamundësuar konkretizimin e rasteve.

Sidoqoftë, nikoqirët ishin efektivë në një prej shanseve të tyre. Një harkim fantastik nga Pogba në zonë dhe Mario Mandzukic shënoi me kokë (44’).

Fraksioni i dytë nuk prodhoi gola, ashtu që ndeshja përfundoi me rezultatin e pjesës së parë.

Juventusi numëron 73 pikë, gjashtë më shumë se Napoli që këtë javë luan si mysafir i Udineses.

https://www.youtube.com/watch?v=wsnN7q43uDE