Finlanda – Kosova 1:3

456

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mundur Finlandën me shifrat 3:1.

Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të një turne që po organizohet në Zarë të Kroacisë.

Ndryshe, më 5 shtator por kësaj radhe në futboll të madh Kosova dhe Finlanda do të takohen sërish, në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’