Fillon shkatërrimi i stadiumit "Qemal Stafa (Foto/Video)

Ka nisur zyrtarisht puna për prishjen e stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”.

Stadiumit historik i ka ardhur dita e fundit dhe mbi të do të ndërtohet projekti i ri i stadiumit “Arena Kombëtare”, i cili do të jetë shtëpia e re e kombëtares shqiptare të futbollit.

Nis sot prishja e stadiumit 'Qemal Stafa'. Do ndertohet Arena Kombetare

Posted by Report TV on Thursday, June 9, 2016

Stadiumi i ri “Arena Kombëtare” do të ketë një kapacitet prej 22 mijë vendesh. Projekti do të jetë multifunksional dhe krahas aspektit sportiv do të ketë hapësirë edhe për aktivitete të tjera.
Image

Image
Image