Festa e çmendur e Tottenhamit – imitohet Simeone (VIDEO)

Një fitore në një nga ndeshjet më të mëdha të historisë së Champions League sigurisht do të festohet në mënyrë të “çmendur”.

Duke kërcyer dhe duke kënduar, patjetër, por edhe duke bërë gjestin e famshëm të Diego Simeones.

Më poshtë keni skenat e festës së çmendur në dhomën e zhveshjes së Tottenham Hotspur pas kualifikimit fantastik ndaj Manchester Cityt mbrëmjen e së mërkurës.

E gjithë skuadra bashkë me stafin teknik kanë festuar këtë triumf historik në dhomat e zhveshjes.