Feronikeli-Llapi, (LIVE)

232

Lideri Feronikeli do të jetë nikoqir i skuadrës së Llapi-t në duelin e parë të javës së 19-të, duke filluar nga ora 13:30. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Mbyllet pjesa I-rë: Feronikeli shkon në pushimin mes dy pjesëve me epërsinë e siguruar nga sulmuesi Përparim Livoreka në minutën e 16-të. Marrë në përgjithësi ishte një ndeshje e kujdesshme nga dy skuadrat, që golin po e kërkojnë nëpërmjet kundërsulmeve.

16′ (GOAL):  Feronikeli kalon në epërsi përmes sulmuesit Përparim Livoreka. Ky është goli i parë i kampionëve në fuqi për vitin 2016.

Formacionet zyrtare

Feronikeli: F. Neziri, A. Thaqi, H. Shala, F. Gërbeshi, A. Limani, B. Shabani, M. Milicaj, B. Maliqi, A. Bardhi, I. Eminhaziri, P. Livoreka. Trajner: Afrim Tovërlani.

Llapi: A. Ademi, D. Jashari, E. Sinani, V. Kuka, I. Blakqori, H. Namani, K. Shabanaj, V. Zogiani, M. Boshnjaku, E. Zabërgja, B. Emini. Trajner: Tahir Batatina.

Gjyqtarë: K.Vula, B.Morina, R.Hyseni, M. Baliu.