“Fenomeni” zbulon 11-tshën më të mirë në histori të futbollit! A janë Messi e CR7? (FOTO)

171

Legjenda e futbollit botëror dhe atij Brazilian, Ronaldo, i ashtuquajturi “Fenomeni”, ka zgjedhur “top 11”, apo e thënë ndryshe formacionin e tij më të mirë në historinë e lojës së futbollit.

Ish-ikona braziliane, i cili ka luajtur për sërën e skuadrave të tilla, si Barcelona, Real Madrid, Milan, Inter etj, ka nominuar emër pas emri, nga porta deri te sulmi, lojtarët, me të cilët do të donte të kishte si ekip, nëse do të bënte rolin e trajnerit.

Formacioni i “Fenomenit” është ky: