Fenomeni i Totenhemit bën gafën e sezonit (VIDEO)

102

Para pak ditësh mbushi 20 vjeç dhe është fenomeni i ri iu futbollit anglez: bëhet fjalë për mesfushorin Dele Ali, i rritur te Milton Kejnes Dons dhe prej verës së shkuar po mahnit te Totenhemi, ku është titullar fiks dhe ka shënuar 10 gola në kampionat.

Edhe të hënën në Stouk Ali ishte fenomenal, me dy gola dhe një asist, por pati kohë edhe për një gafë të pabesueshme, kur Totenhemi kryesonte 2­0. Shihni videon…

 

https://www.youtube.com/watch?v=FlmeocSDwHg