Fabregasi i ofrohet Milanit

136

Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas është ofruar te Milani në formë huazimi.

Reprezentuesi spanjoll ka luajtur vetëm 12 minuta të futbollit në Ligën Premier nën drejtimin e Antonio Contes deri më tani këtë sezon, duke çuar në thashethemet se ai mund të lejohet të largohet nga klubi.

Këto spekulime u hodhën poshtë nga vetë lojtari, por tani Sportitaliaraporton se 29-vjeçari është ofruar te Milani.

Në marrëveshjen e propozuar, Fabregas do të arrijnë në një marrëveshje të huazimit, me Rossonerët që duhet të paguajnë pagën e tij për pjesën e mbetur të sezonit.

Drejtori i klubit, Adriano Galliani thuhet se është duke diskutuar lëvizjen me trajnerin, Vincenzo Montella, dhe një përgjigje do të mbërrijë në orët e pasdites.