Eshte zyrtarizuar data e ‘El Clasico’-s

182
Federata spanjolle e futbollit ka bërë të ditur se Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në Camp Cou më 2 prill, e shtunë, duke filluar nga ora 20:30.

Kjo ndeshje do të luhet pas takimeve miqësore të kombëtareve dhe vetëm tri ditë para gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve, raporton AS.

Real Madridi ne El Clasicon e pare te ketij sezoni ka pesuar humbje me 4: 0 në Santiago Bernabeu.