Erdogan po e fut në burg Arda Turanin, zbulohet prapaskena!

Lajm e këqija për Arda Turanin nuk kanë të ndalur për Arda Turanin.

Arda Turan ka pas vetes një varg akuzash, mirëpo ato nuk po ndalen.

Mesfushori turk është duke u akuzuar tani se ishte i përfshirë në grushteti që ndodhi në korrik të vitit 2016.

Gazeta turke, ‘Hurriyet’ raporton se tashmë kanë filluar hetimet për anëtarin e Barcelonës, që ëhstë i huazuar te Stamboll Başakşehir.

Turan është i akuzuar edhe ndaj sulmit që i bëri këngëtarit pop, përdhunim, gjuajte me armë në publik dhe armëmbajtje paleje.