Emocionuese: Në Holandë ndalet ndeshja në nderim të Johan Cruyff (Video)

179

Dueli miqësor ndërmjet dy skuadrave holandeze, Feyenoord dhe Sparta Rotterdam është ndalur për një minutë në shenjë nderimi për jetën dhe veprën e legjendës së futbollit holandez, tashmë të ndjerin Johan Cruyff, transmeton Gazeta Sheshi.

dl3xc9vadcdj_wd640Pavarësisht se Cruyff ishte një legjendë e skudrës së Ajax Amsterdamit, kjo nuk i pengoi tifozët kundërshtarë të aplaudojnë për numrin 14 ikonik.

Në fakt ndeshja u ndal pikërisht në minutën e 14, për tu ngritur të gjithë në këmbë, duke nderuar legjendën Cruyff.

media_xll_3691626

/Gazeta Sheshi/