Emocionuese: Holandezët i japin lamtumirën e fundit Johan Cruyff-it (Foto)

129

E gjithë bota ishte duke e pritur minutën e 14-të në ndeshjen miqësore ndërmjet Holandës dhe Francës, për ti dhënë lamtumirën e merituar dhe ndoshta të fundit, legjendës holandeze të futbollit Johan Cruyff. I gjithë stadiumi u ngrit në këmbë, pavarësisht rezultatit 0-2 që ishte në ato momente për Francën, transmeton Gazeta Sheshi.

Cea2PgpWQAI6pzQCea1_-jW8AIoyWqCea2AuaWwAAAlBQ Cea2BetWwAIACXv Cea2PHNVIAALiZS