Emocionohet De Bruyne

133

Kevin De Bruyne është shprehur i lumtur që City arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti skuadrën franceze PSG.

Ishte pikërisht belgu i cili shënoi golin e fitores në “Etihad Stadium”.

“Luajtëm shumë mirë, ndihem mjaftë mirë. PSG nuk arriti të krijojë shumë raste kështu që ne shënuam dhe besoj se e meritonim të vazhdojmë tutje. Synimi ynë është që të vazhdojmë më tutje edhe pse është shumë e vështirë”, deklaroi belgu.