EKSKLUZIVE: KEK-u transferon dy super futbollistë nga Llapi (FOTO)

KEK-u nuk ka të ndalur. “Elektricistët” po tregohen kampion edhe në afatin kalimtar të janarit, derisa kanë transferur disa futbollistë tejet cilësorë, shkrun Gazetasheshi.com.

Pas transferimit të sulmuesit të njohur Enis Zabërgja, drejtuesit e këtij klubit kanë kryer punë edhe me Miran Maksutin dhe Valon Zeqirin, mëson ekskluzivisht Gazetasheshi.com.

Dy futbollistët ishin pjesë të Llapit në stinorin vjeshtorë, derisa në pranverë pritet të luajnë në “Agron Rama” të Obiliqit.

Image result for miran maksutiMiran Maksuti i cili erdhi nga Shkupi është një futbollistë që ka bërë emër edhe në futbollin ndërkombëtar, derisa për një sezonë ishte pjesë e futbollist danez, përkatësisht skuadrës Herlev IF.

Image result for valon zeqiri kf llapiZeqiri erdhi nga gjithashtu nga Maqedonia, derisa sezonin e fundit ishte pjesë e Llapit dhe ishte njëri ndër më të dalluarit në fushën e lojës.

Kështu KEK-u me këto transfere tregon qartazi ambicjen e madhe që ka për tu rikthyer në Superligë.

/Gazeta Sheshi/