Ç’ka ndodhi me Ferizajn sot ?

Ndeshja Ballkani-Ferizaj u prit me shumë bujë nga të gjithë gurmanët e futbollit kosovar, shkruan GazetaSheshi. Ajo e morri epitetin e derbit duke u bazuar...

Benefitet e të qenit pjesë e Google Street View

Autor: Shpat Hyseni Shumica prej nesh janë tashmë të njohur me Google Street View, tani Google na sjell të njëjtën teknologji si Google Street View,...
[td_block_social_counter facebook=”sheshimarketing” twitter=”sheshimarketing” youtube=”sheshimarketing”]

"The Telegraph" fton lexuesit e saj për të udhëtuar në Shqipëri (FOTO LAJM)

Gazeta e njohur britanike, "The Telegraph" fton lexuesit e saj te udhetuar nëpër Shqipëri, për të...

Skuadra angleze befason Mourinhon

Nëse Jose Mourinho nuk e merre drejtimin e Manchester Unitedit në fund të këtij sezoni,...

20 njerëzit më të pasur në botë

Revista Forbes ka publikuar pasurinë e 20 njerëzve më të pasur në planet, e cila...

Pekini, kryeqyteti i ri i miliarderëve

Pekini ka lënë pas Nju Jorkun si qyteti me numrin më të lartë të miliarderëve,...

Nëse doni që dikush të ndryshojë për mirë, mos e kritikoni

“Sikur gjithçka do të funksiononte në mënyrë perfekte në jetën tuaj, ku do të arrinit...

Diploma nuk është kriter për të gjetur punë në Google

Për vite të tëra ekzistojnë mospajtime lidhur kam pasur mospajtime lidhur me dobinë e diplomës...

Pse menaxherët e mirë janë aq të rrallë

Kompania hulumtuese me renome, Gallup, ka konstatuar se një prej vendimeve më të rëndësishme të...

9 arsye pse duhet të reklamoni

Ju sigurisht dëshironi që kompania juaj të rritet por ekonomia është në krizë dhe paratë...

Disa arsye pse bizneset dështojnë

Është për t’u dëshpëruar, por thuhet se 8 nga 10 ndërmarrësit që nisin biznese dështojnë...

Të qenit ekspert në një fushë nuk ju garanton se dini të menaxhoni mirë

Proceset konvencionale të selektimit të punëtorëve janë kontribues të mëdhenj në mungesën e efikasitetit në...