Ekipet që janë kualifikuar tashmë në Ligën e Kampionëve (Foto)

125

Liga e Kampionëve është gara më e rëndësishme ku klubet e mëdha evropiane provojnë forcat e tyre çdo sezon.

Sezoni i ardhshëm 2016/17 pritet të jetë një tjetër sezon me shumë befasi dhe emocione. Në sezonin e ri është Leicester City, ku për klubin anglez kjo është një arritje historike.

Por, edhe pse kemi edhe disa javë nga fundi, tashmë disa klube kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve, shkruan Telegrafi.

Më poshtë keni renditjen e klubeve që tashmë e kanë të sigurt pjesëmarrjen në LK. /Telegrafi/

Atletico Madridi

Diego+Simeone+Club+Atletico+de+Madrid+v+Granada+dEoPeQDM5W0x

Barcelona

RC+Deportivo+La+Coruna+v+FC+Barcelona+La+Liga+EiseraXbz8Yx

Bayern Munich

Hertha+BSC+v+FC+Bayern+Muenchen+Bundesliga+kmxVjZCPe_Sx

Dortmundi

Marco+Reus+VfB+Stuttgart+v+Borussia+Dortmund+MwN0RAJLXH3x

Juventusi

ACF+Fiorentina+v+Juventus+FC+Serie+plJbmYpsYilx

Leicesteri

Claudio+Ranieri+Leicester+City+v+Swansea+City+fVwOGZtBKy0x

PSG

Paris+Saint+Germain+v+Manchester+City+FC+UEFA+4giBVZKmPSyx

Real Madridi

Real+Madrid+CF+v+VfL+Wolfsburg+UEFA+Champions+Pgg8RnLufmwx

Sporting Lisbona

Sporting Lisbon v Bayer Leverkusen - UEFA Europa League Round of 32: First Leg