Edhe dy javë deri në mbylljen e afatit kalimtar, kjo është tabela e transferimeve në Superligë

Xhevdet Shabani & Izair Emini, futbollistë të FC Dritës

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar të gjitha klubet e Superligës dhe Ligës së Parë se me 16 gusht mbyllet afati kalimtar për transferimin dhe regjistrimin e futbollistëve, shkruan Gazetasheshi.com.

Klubet elitare kanë qenë tejet hiperaktive në këtë afat kalimtarë, megjithëse jo pak klub kanë kaluar në periudhë krizash.

Llapi me 14 përforcime është kampion deri më tani në afatin kalimtar të verës, teksa me 13 futbollistë prapa tyre qëndron Ferizaj.

Numër të madh përforcimesh kanë bërë edhe skuadrat Gjilani, Drita, Ballkani e Vushtrria

Ndërkohë Feronikeli dhe Trepça ’89 janë klubet që kanë shpenzuar më së paku në këtë afat kalimtarë.

Gazeta SHESHI ju sjell edhe njëherë tjetër lëvizjet në klubet e Superligës gjatë afatit kalimtar të verës 2019/20

Feronikeli

Afrimet: Besmir Bojku (Huazim 1 vjet nga KF Shkëndija), Argjend Malaj, Milos Krkotic

Milos Krkotic, përforcimi i fundit i KF Feronikeli

Largimet: Alush Gavazaj, Berat Ahmeti, Ben Hamed Kone, Artur Magani

Prishtina

Afrimet: Kreshnik Uka, Tun Bardhoku, Endrit Krasniqi, Ahmed Januzi, Alban Shillova, Eglant Haxho, Adem Jahaj, Arti Maloku

Endrit Krasniqi u rikthye te FC Prishtina pas dy edicionesh të kaluara te FC Drita

Largimet: Arago Jamal, Alen Jasharoski, Mërgim Pefqeli, Arbër Hoxha, Donat Hasanaj, Visar Bekaj, Abdul Bashiru

Llapi

Afrimet: Xhelil Abdullahi, Bruno Arrabal, Kastriot Selmani, Enis Zabërgja, Besfort Emini, Armin Mujkic, Blendi Memaj , Sebino Plaku, Emit Umut, Erijon Thaçi, Labinot Osmani, Senad Husic, Isein Zejnoski, Mërgim Pefqeli

Labinot Osmani prezantimi i fundit te KF Llapi

Largimet: Englant Haxho, Egzon Sinani, Ilir Blakçori, Hamdi Namani, Gentrit Begolli, Festim Alidema, Remzifaik Selmani (Rikthehet nga KF Shkëndija pas huazimi), Miran Maksuti, Ahmed Januzi

Drita

Afrimet: Ilir Blakçori,  Viktor Kuka (Rikthehet pas 6 muajsh huazim te KF Ferizaj), Hamdi Namani, Drilon Islami, Donat Hasanaj, Izair Emini, Darko Tofiloski, Gilberto Fortunato, Bunjamin Shabani, Faton Maloku

Faton Maloku, përforcimi i fundit te KF Drita

Largimet: Arbër Shala, Përparim Osmani (Përfundon huazimi 6 mujor nga FC Prishtina), Zgjim Mustafa, Filonit Shaqiri, Përparim Livoreka, Haxhi Neziraj, Endrit Krasniqi, Kyrian Nwabueze, Klajdi Burba, Festim Krasniqi, Mario Kirev

Ferizaj

Afrimet: Donat Kaçiu, Dardan Jashari, Fisnik Papuçi, Ergon Hyseni, Filonit Shaqiri, Zgjim Mustafa, Taulant Dajaku, Përparim Livoreka, Fatih Karahoda, Behar Bardhi, Besart Dushi, Alban Rexhepi, Edon Sadriu

Përforcimet e fundit te KF Ferizaj

Largimet: Drilon Islamaj, Qëndrim Dautaj, Viktor Kuka (Rikthehet te FC Drita pas gjashtë muajsh huazimi), Genc Hamiti, Durim Gashi, Armend Aliu

Flamurtari

Afrimet: Festim Krasniqi, Edon Zeqiri, Torviol Stullqaku, Ernes Islami, Danin Talloviq, Gentrit Begolli, Erlind Selimaj

Image result for Ernes Islami kf flamurtari
Danin Talloviq & Ernes Islami përforcimet e fundit te KF Flamurtari

Largimet:  Alban Shillova, Flamur Neziri, Florim Berbatovci

Drenica

Afrimet: Drin Hodaj, Hasan Hyseni, Genc Hamiti, Përparim Osmani, Argjent Mustafa

Përparim Osmani duke u prezantuar te FC Drenica

Largimet: Taulant Dajaku, Kreshnik Uka, Qemail Elshani

Ballkani

Afrimet: Edmond Turku, Kushtrim Gashi, Arbër Hoxha, Durim Gashi, Flamur Gashi, Albin Berisha, Albin Kapra, Egzon Sinani, Artur Magani, Bleron Sekiraqa

Artur Magani duke u prezantuar nga drejtori i klubit Arben Osmani

Largimet: Dardan Jashari, Ilir Gegaj, Leutrim Gashi, Gentian Elezaj, Leart Emini, Ledjon Muçaj, Almir Ajzeraj (Rikthehet pas huazimit nga KF Skënderbeu), Borche Manevski, Aldin Adzovic

Trepça ‘89

Afrimet: Leart Emini, Rron Statovci

Rron Statovci u transferua këtë afat kalimtarë te KF Trepça ’89

Largimet: Elton Basriu, Ergys Mersini, Orges Gava, Renato Hyshmeri, Hasan Hyseni

Gjilani

Afrimet: Shkëlqen Ruçi, Erlis Frashëri, Oltion Rapa, Jackson Ferreria, Muhamet Useini, Qëndrim Dautaj, Bedri Greca, Gerhard Progni, Tomislav Busic

Tomislav Busic & Gerhard Progni, dy përforcimet e fundit te SC Gjilani

Largimet: Donat Kaçiu, Endrien Magani, Vilson Lila, Fisnik Papuçi, Jefferson Lopes, Semir Hadzibulic, Vilfor Hysa, Shpend Asani, Kledi Koci, Ansi Nika, Qëndrim Ismajli & Arlind Ismajli (Huazim 1 vjeçarë te KF Dardana)

Vushtrria

Afrimet: Rinor Karaqa, Petrit Tahiri, Kujtim Pantina, Besfort Dervishaj, Qendrim Gashi, Bashkim Shala, Enes Manxholli, Ledjon Muçaj, Jasmin Rraboshta, Klevis Lushaku

Ledjon Muçaj duke u prezantuar te FC Vushtrria

Largimet: Kastriot Selmani, Labinot Osmani, Leutrim Kadriu, Eugen Rafuna, Alban Rexhepi, Korab Hasani

Dukagjini

Afrimet: Elton Basriu, Ilir Mustafa, Altik Muhaxhiri, Jeton Dushi, Ilir Syla, Altin Lloga, Denis Haliti, Flamur Neziri, Husein Demiri

Foto nga prezantimi i Altik Muhaxhirit, Jeton Dushit dhe Ilir Sylës te KF Dukagjini

Largimet: Edmond Turku, Endrit Elezaj, Dukagjin Gashi

/Gazeta Sheshi/