E rrallë: Pas ekzekutimit të 32 penalltive përcaktohet fituesi (FOTO)

191

Derby me shumë mund ka siguruar kalimin në raundin tjetër të Kupës së Ligës në Angli.

U deshën të ekzekutohen 32 penallti, që Derby të mposht Carlislen.

Koha e rregullt e ndeshjes dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta, përfunduan 1:1, shkruan Lajmi.net.

Por, Derby kaloi tutje duke fituar 14-13 me penallti, ndërsa të dy skuadrat ekzekutuan nga 16 penallti, 32 gjithsejtë.